Kaip išsirinkti tinkamiausią žiedą? Dydžio nustatymo vadovas

 • Kaip išsirinkti tinkamiausią žiedą? Dydžio nustatymo vadovas

  Visi sutiksime, kad žiedas – tai ypatingas aksesuaras, kuris gali būti nešiojamas ir kaip papuošalas, ir kaip tam tikrą prasmę turintis simbolis. Mūsų visuomenėje įprasta dovanoti sužadėtuvių žiedus moteriai ar merginai, taip pat keistis jais vestuvių proga. Kodėl žiedai yra vestuvių simbolis? Apvalus žiedo dizainas siejamas su amžinybe ir nenutrūkstamu ryšiu. Nors senovės civilizacijose žiedai, kaip ir kiti papuošalai, buvo skirti parodyti turtus ir statusą visuomenėje, jie taip pat jau nuo seniausių laikų simbolizuoja meilę ir įsipareigojimą. Pavyzdžiui, Senovės Egipte buvo rasti pirmieji vestuviniai žiedai, supinti iš nendrių.


    

  Tačiau ne visada jie yra nešiojami su tam tikra prasme, gana dažnai žmonės juos renkasi kaip puošybos detalę. Iš tikrųjų, kadangi žiedas yra toks populiarus tarp abiejų lyčių atstovų, rinkoje jų pasiūla itin didelė – nuo sužadėtuvių žiedų, kuriuos puošia didelis briliantas ar deimantas iki puošybai skirtų stilingų žiedų iš nebrangiųjų metalų. Pastebima, kad pastaruoju metu žiedai moterims iš plieno, aliuminio ir panašiai tik populiarėja, kaip ir vyriški žiedai.

  Žiedų dydžiai būna skirtingi. Ypač svarbu išsirinkti tinkamą žiedo dydį, nes per didelis žiedas kris nuo piršto, o per mažas spaus. Žinoma, geriausias žiedo nustatymas yra pasimatuoti žiedą parduotuvėje, bet tai netinkamas sprendimas, jeigu norite pirkti internetu arba ketinate nustebinti antrąją pusę. Taigi, pateikiame 3 būdus, kaip sužinoti žiedo dydį jo nesimatavus:

  • Pamatuokite piršto apimtį. Vienas iš paprasčiausių būdų yra pamatuoti piršto apimtį popieriaus juostelės arba siūlo pagalba. Tiesiog apvyniokite popieriaus juostelę arba siūlą aplink pirštą ir pažymėkite susikirtimo vietą. Tada išmatuokite su liniuote. Internete, o dažniausia – ir žiedų internetinėse parduotuvėse, būna speciali lentelė, kurioje pateikiamas žiedo dydis pagal cm arba mm. Jeigu jūsų išmatuotas ilgis neatitinka konkretaus dydžio, matuokite iš naujo arba pasirinkite artimiausią dydį;
  • Pamatuokite jau turimą žiedą. Kitas žiedo dydžio nustatymo būdas yra išmatuoti jau turimą žiedą. Jei turite žiedą, kuris jau puikiai tinka jūsų pirštui, galite liniuote išmatuoti vidinį šio žiedo skersmenį. Paimkite liniuotę ir išmatuokite tiesiai per žiedo vidų nuo krašto iki krašto. Tuomet gautą ilgį milimetrais palyginkite su žiedų dydžių lentele, kurią galite rasti internete;
  • Atsispausdinkite žiedų dydžių lentelę-vadovą. Taip pat, jei turite tinkamo dydžio žiedą, galite atsispausdinti žiedų dydžių lentelę-vadovą, kurį rasite internete. Šiame vadove yra įvairaus dydžio apskritimų, jums tereikia uždėti jau turimą žiedą.

  Visi 3 būdai yra tinkami ir tuomet, kai norite sužinoti, kokio dydžio sužadėtuvių žiedą pirkti merginai. Tačiau atsiminkite, kad kai kuriose lentelėse naudojami centimetrai, o kai kuriose milimetrai, todėl būkite atidūs. Beje, kai kuriuose puošybai skirtuose žieduose dydis yra reguliuojamas, todėl matuoti nereikia.