Paauksuoti žiedai moterims
-
Paauksuoti žiedai - puiki auksinių papuošalų alternatyva moterims ir ne tik. Dažniausiai tik specialistai gali atskirti gryno aukso papuošalus nuo paauksuotų aksesuarų. Paauksuoti papuošalai gali būti įvairūs: auskarai, apyrankės, kaklo papuošalai ir žiedai. Būtent pastarieji aksesuarai yra labai paklausūs. Ar ieškote kokybiško ir išskirtinio paauksuoto žiedo internetu gera kaina? Apsilankykite mūsų elektroninėje parduotuvėje www.fzone.lt!
1 - 24 iš 26 -
Istoriškai žiedai kaip aksesuarai, naudojami puošyboje, nebuvo tokie paplitė kaip auskarai, apyrankės ar kaklo papuošalai - nors žiedų istorija yra sena, tai buvo labiau simbolinis aksesuaras, reiškiantis meilę, romantiškus jausmus. Jie taip pat buvo nešiojami norint parodyti savo statusą, o kartais net turėjo praktinį panaudojimą. Pavyzdžiui, sakoma, kad pirmieji žiedai, pagaminti iš supintų nendrių arba odos, buvo nešiojami dar Senovės Egipte, o sužadėtuvių ir sužadėtuvių žiedų tradicija kilo iš Senovės Romos. Senovės egiptiečiai taip pat žiedus naudojo kaip antspaudą, o romėnai - kaip statusą įrodantį simbolį (šiame krašte žiedai buvo auksiniai arba geležiniai). Viduramžiais žiedas taip pat buvo naudojamas kaip antspaudas (ypač tai naudojo popiežiai), šiuo laikotarpiu atsirado tokios žiedų rūšys kaip atsiminimų, okultiniai, nuodų. Nuo devyniolikto amžiaus žiedai pradėti nešioti tik kaip puošybos elementas arba vestuvių, sužadėtuvių simbolis.
Žiedai būna tiek moteriški, tiek vyriški, o jų pagrindinė reikšmė yra nesibaigianti meilė, begalybė, amžinybė. Būtent todėl žiedas yra puikus sužadėtuvių, vestuvių arba romantiškos draugystės simbolis. Taip pat jo “nesibaigiančio rato” forma simbolizuoja tobulumą, o krikščionybėje žiedas rodo dievobaimingumą. Tikintieji karma žiedus gali nešioti kaip karmos ženklą (“nesibaigiantis ratas” gali reikšti pagrindinį karmos dėsnį, kad viskas grįžta atgal). Šiais laikais tokiems žiedams dažniausiai pasirenkami metalai yra geltonas auksas, baltas auksas, rožinis auksas, sidabras, platina, paladis ir netgi titanas. Visi šie metalai pasižymi skirtingomis savybėmis ir išvaizda. Taip pat populiarūs žiedai, dekoruoti deimantais, kristaliukais ar kitais akmenukais. Manoma, kad pirmasis žiedas su deimantu atsirado Senovės Romoje.
Paauksuotų žiedų asortimentas
Kas yra paauksuotas žiedas? Tai toks žiedas, kuris yra pagamintas iš metalo, bet padengtas aukso sluoksniu. Kuo šis sluoksnis storesnis, tuo žiedas labiau primena gryno aukso dirbinį. Manoma, kad pirmieji paauksavimo technologiją išrado Šiaurės Peru gyventojai 50 - 300 mūsų eros metais. Tai buvo senoji technologija, o šiuolaikinis metodas pirmą kartą sėkmingai panaudotas 1805 - aisiais metais, tai padarė Luigi Brugnatelli.
Ieškote pigesnės auksinio žiedo alternatyvos? Tokiu atveju jums tikrai patiks paauksuoti žiedai - šie žiedai yra pigesni nei auksiniai, tačiau atrodo kaip grynas auksas. Be to, jie paprastai būna įvairesnių dizainų ir formų. Taip yra todėl, nes auksas yra minkštas metalas, iš kurio sunku formuoti įmantrius ir išskirtinius juvelyrikos ir bižuterijos gaminius. Iš daug karatų turinčio aukso išvis neįmanoma pagaminti papuošalų.
Apibendrinant, galima išskirti šias paauksuotų dirbinių savybes: pigesnė aukso alternatyva, tvirtesni gaminiai ir platesnis paauksuotų papuošalų asortimentas. Paauksuoti žiedai tinka tiek moterims, tiek vyrams.
Kaip prižiūrėti paauksuotus žiedus?
Nors gryno aukso žiedai nejuoduoja ir kitaip nenusinešioja, tai negalioja paauksuotiems žiedams ir papuošalams - po aukso sluoksniu esantis metalas pradeda oksiduotis ir tai sukuria juodavimo efektą. Tiesa, labiau paauksuoti gaminiai oksiduojasi lėčiau, nes kuo storesnis aukso sluoksnis, tuo sunkiau oksidacijai prasiskverbti į paviršių. Tinkamai prižiūrimas paauksuotas žiedas gali išlaikyti savo pirminę išvaizdą penkis arba daugiau metų, todėl pateikiame tinkamos priežiūros patarimus:
- Nedėvėkite paauksuotų papuošalų sportuojant ar maudantis. Prakaitas, chloras, kvepalai ir nagų lakas sukelia chemines reakcijas, nuo kurių auskarai juoduoja;
- Venkite kosmetikos ir paauksuotų papuošalų kontakto. Palaukite minutę ar dvi kol kreminis ar skystas makiažas visiškai išdžius. Neišdžiuvę asmeninės priežiūros produktai, tokie kaip losjonas ar kosmetika, gali taip pat sutepti jūsų papuošalus;
- Nepurkškite kvepalų ant paauksuotų papuošalų. Jei reguliariai naudojate kvepalus, pasikvėpinkite prieš užsisegdami paauksuotus papuošalus. Kvepalai ir kiti purškalai gali užteršti papuošalo metalą, todėl jis atrodys dėmėtas;
- Laikykite paauksuotus papuošalus dėžutėje arba medžiaginiame maišelyje. Šis paprastas veiksmas padės juos apsaugoti nuo įbrėžimų;
- Išvalykite paauksuotus papuošalus. Jeigu jūsų paauksuoti papuošalai vis dar spindi, galimai užteks švelnio šluostės dulkėms pašalinti. Bet norėdami labiau išvalyti papuošalus, sumaišykite kelis lašus švelnaus indų ploviklio su šiltu vandeniu. Paauksuotus aksesuarus nuplaukite tirpale ir leiskite jiems išdžiūti.
Kai kurie žmonės mano, kad tokio tipo papuošalai nėra kokybiški, greitai juoduoja ir blunka. Tai nėra tiesa - šių papuošalų išvaizda didele dalimi priklauso nuo jų priežiūros. Paauksuoti papuošalai išliks ryškūs ir spindės ilgiau, jei žinosite, kaip juos išvalyti ir apsaugoti nuo įbrėžimų ar išblukimo.
Moteriški paauksuoti žiedai internetu
Žiedai būna dviejų tipų - reguliuojami ir nereguliuojami. Jeigu norite pirkti nereguliuojamą žiedą internetu, jums būtina žinoti savo žiedo dydį. Jeigu tai bus jūsų pirmasis žiedas, patariama įsigyti žiedų matuoklį arba naudoti siūlo metodą (šiam metodui reikalingas siūlas, virvutė arba popieriaus juostelė. Apvyniokite pasirinktą medžiagą aplink pirštą ir rašikliu pažymėkite susikirtimo vietą. Tada liniuote išmatuokite siūlo, virvutės arba popieriaus juostelės ilgį). Jeigu jau turite žiedą, galite internete susirasti žiedų matavimo lentelę ir atsispausdinus ją palyginti su savuoju papuošalu.
Paauksuoti žiedai dažniausiai būna nereguliuojamo dydžio, todėl prieš įsigydami šiuos aksesuarus, įsitikinkite, kad jie yra tinkamo dydžio. Be to, visada verta pasitikrinti, kokia yra pagrindinė žiedo medžiaga - kai kurie metalai gali būti toksiški ir alergizuoti. Tiesa, yra metalų, kurie vieniems žmonėms gali sukelti alergiją, o kitiems - ne. Bet kokiu atveju, saugiausi metalai papuošalams, įskaitant žiedus, yra įvairių tipų auksas, sidabras, platina, paladis, titanas, varis, rodis, iridis, geležis, aliuminis, cinkas, plienas, niobis ir tokie metalų lydiniai kaip žalvaris. Ieškote paauksuoto žiedo, kuris nesukeltų alergijos? Mūsų elektroninėje parduotuvėje www.fzone.lt rasite kokybiškus paauksuotus žiedus, pagamintus iš plieno!
Paauksuotų žiedų kaina
Nuo ko priklauso paauksuotų žiedų kaina? Didžiausią įtaką kainai daro taikoma akcija, pagrindinis metalas ir aukso sluoksnio storis. Jau minėjome, kad nuo aukso sluoksnio storio priklauso ir gaminio išvaizda, ir oksidacijos greitis - trumpai tariant, kuo jis storesnis, tuo geriau. Tačiau net ir plonesniu aukso sluoksniu padengti papuošalai gali ilgai neprarasti savo spindesio, jei yra tinkamai prižiūrimi.