Papuošalų valymas. Kaip prižiūrėti mėgstamiausius aksesuarus?

 • Papuošalų valymas. Kaip prižiūrėti mėgstamiausius aksesuarus?

  Net įsigijus pačius kokybiškiausius papuošalus, norint, kad šie kuo ilgiau išlaikytų pradinę savo išvaizdą, labai svarbu pastaruosius prižiūrėti. Kai kurie žmonės apskritai pamiršta tai daryti, kiti – atlieka šį darbą per retai arba netinkamai. Visgi, gerai atliktas papuošalų valymas yra išties svarbus. Juk keičiantis madoms kai kurie aksesuarai gali apskritai pranykti iš prekybos, todėl bus sudėtinga rasti jiems pakaitalą. O ką jau kalbėti apie papuošalus, į kuriuos investuota nemažai santaupų – pastaruosius prižiūrėti yra tik dar svarbiau. Tad, kaip tai daryti tinkamai?
   

  Auksinių papuošalų valymas

  Auksinių papuošalų priežiūra yra be galo svarbi – juk įprastai tokie aksesuarai kainuoja išties nemažai. Be to, labai dažnai šie turi ir stiprią, sentimentalią vertę. Tai gali būti sužadėtuvių ar vestuviniai žiedai, brangaus žmogaus padovanoti auskarai bei panašūs variantai. Tad, kaip tinkamai prižiūrėti auksinius papuošalus? Iš esmės, tai galima padaryti ir namuose. Tačiau, su auksu reikėtų elgtis kuo atsargiau bei švelniau. Patartina sumaišyti šiek tiek indų ploviklio su vandeniu, o tuomet pamirkyti papuošalą šiame tirpale. Tačiau, negalima naudoti nei per karšto, nei per šalto vandens, jog nesugadintumėte mylimo aksesuaro. Papuošalą pamirkykite bent 15 minučių, o tuomet švelniai valykite šį dantų šepetėliu. Galiausiai – nuplaukite po švariu vandeniu, nusausinkite ir palikite pilnai išdžiūti. Tačiau, pasistenkite viską daryti kuo švelniau, jog nepažeistumėte papuošalo. Taipogi, turėkite kantrybės. Tikriausiai auksinių žiedų valymas bus kiek paprastesnis nei, pavyzdžiui, auskarų, tačiau neskubėkite bei pasistenkite elgtis kuo atsargiau. Be abejo, panašiai reikėtų elgtis ir su paauksuotais papuošalais. Nemažai tokių gaminių galite rasti fzone.lt.

  Sidabrinių papuošalų priežiūra

  Sidabrinių papuošalų valymas yra ganėtinai panašus į auksinių. Pavyzdžiui, labai svarbu elgtis kuo atsargiau bei švelniau, jog nepažeistumėte gaminio. Kita vertus, sidabro valymui galima naudoti valgomąją sodą, ūkinį muilą ar net citrinų sultis. Tačiau, svarbu prisiminti nemažai kitų priežiūros aspektų. Pavyzdžiui, sidabriniai papuošalai nelabai mėgsta vandenį. Dėl šios priežasties, patariama juos nusiimti prieš maudantis. Taip pat, pasistenkite ant tokių gaminių nepurkšti kvepalų, netepti įvairių kūno priežiūros priemonių. Sidabrinius papuošalus patartina nusiimti ir tuomet, kai sportuojate arba deginatės paplūdimyje. Geriausia, jog šie per ilgai nebūtų ant tiesioginių saulės spindulių, mat tai gali apgadinti mėgstamą aksesuarą. Tad, jeigu nuolatinis žiedų, apyrankių ar auskarų valymas jau ima varginti – pasinaudokite patarimais, kurie padės tai daryti kuo įmanoma rečiau. Kita vertus, bent retkarčiais sidabrinius papuošalus taip pat reikės nuplauti, tad darykite tai kiek pavyksta atsargiau.

  Ką dar reikėtų prisiminti?

  Atsižvelgiant į tai, iš kokios medžiagos pagamintas Jūsų mylimas papuošalas, neretai egzistuoja įvairių taisyklių, padedančių šį prižiūrėti „teisingai“. Kita vertus, visas jas atsiminti gali būti pernelyg sunku. Tad, į ką atkreipti dėmesį svarbiausia? Geriausia, jog plaunant indus nusiimtumėte mylimą žiedą bei laikinai pasidėtumėte šį į šalį. Kitu atveju, galite netyčia apibraižyti net ir patį kokybiškiausią gaminį. Taipogi, dauguma papuošalų nemėgsta chloruoto vandens, negali pakęsti tiesioginių saulės spindulių. Dėl šios priežasties, keliaudami į pliažą ar baseiną, verčiau palikite juos namuose. Be abejo, įvairių papuošalų nelaikykite ir ant palangės, tiesiai prieš saulę. Kita vertus, patariama šių neišmėtyti bet kur, mat mylimi aksesuarai greitai „apsineš“ dulkėmis. Tad, verčiau surūšiuokite bei sudėkite papuošalus į atskiras dėžutes. Tokiu būdu, apsaugosite juos nuo nemažai kenkėjų, kurie gali sugadinti pradinę pastarųjų išvaizdą.