Draugystės apyrankės: kaip pasirinkti tinkamiausią?

  • Draugystės apyrankės: kaip pasirinkti tinkamiausią?

    Vienos apyrankės gali būti nešiojamos kaip puošmena, o štai kitos, pavyzdžiui, draugystės apyrankės, – kaip draugiško tarpusavio ryšio simbolis. Ir jeigu galvojate, kad jos skirtos tik vaikams, labai klystate – tai yra populiarus ir stilingas aksesuaras įvairaus amžiaus žmonėms. Šiame straipsnyje aptarsime, kas yra draugystės apyrankės, jų kilmę ir kaip jas išsirinkti.

    Pagal originalų apibrėžimą, draugystės apyrankė – tai rankų darbo apyrankė, skirta ypatingam žmogui. Ji paprastai yra pagaminta iš kelių virvelių, kurios yra supintos ir sudaro įvairius raštus. Dažnai žmonės, gamindami šias apyrankes, naudoja Makrame techniką – tai nesudėtingas, nereikalaujantis specialios įrangos ir nebrangus būdas pagaminti apyrankes, simbolizuojančias draugystę. Tačiau šiais laikais, ypač, jeigu draugystės apyrankes nešioja ne paaugliai, populiaru jas įsigyti iš papuošalų parduotuvių.

    Teigiama, kad šie aksesuarai atsirado Centrinėje Amerikoje – šios apyrankės yra tradicinių Amerikos indėnų amatų palikimas, kuris išpopuliarėjo dvidešimto amžiaus aštuntajame dešimtmetyje. Tuo metu tapo itin populiaru nešioti etninius gaminius. Tiesa, panašių apraiškų galima rasti ir kitose pasaulio vietose. Pavyzdžiui, 481–221 m. pr. Kr. Kinijoje atsirado dekoratyvinių mazgų rišimo menas, kurį taip pat galima asocijuoti su draugystės apyrankėmis.

    Makramė technika, mazgų rišimo menas, kurį naudojant dažnai pinamos apyrankės draugėms, susiformavo XIII a. Arabijoje. Manoma, kad arabų audėjos pradėjo kurti mazginius raštus su kutai, kurie buvo skirti papuošti staklėmis pagamintus dirbinius. Vėlesniais šimtmečiais ši praktika išplito į Italiją ir Prancūziją. Jūreiviai taip pat pradėjo naudoti šią techniką kaip laisvalaikio praleidimo būdą. Įdomu tai, kad makramė mazgai yra tokie patys kaip jūreivių naudojami mazgai.

    Makramė technika išpopuliarėjo XIX amžiaus Didžiojoje Britanijoje, o septintajame dešimtmetyje – ir JAV. Nors per vėlesnius dešimtmečius jos populiarumas sumažėjo, XXI amžiaus pradžioje makramė buvo gana populiari pynimo technika. Bet šiais laikais nereikia apsiriboti vien šia technika pagamintomis draugystės apyrankėmis, nes dabartinė pasiūla yra išties įvairi ir plati. Vienintelis draugystės apyrankių kriterijus – abi apyrankės turi būti vienodos.Dar galimas variantas yra, kai jos turi tam tikrus pakabučius, pavyzdžiui, sukimbančius magnetus arba pusę širdelės.

    Be to, draugystės apyrankės skirtos tiek poroms, tiek sesėms, tiek draugėms. Šis aksesuaras simbolizuoja draugystę, artumą ir meilę, todėl, renkantis draugystės apyrankę, svarbiausia yra išsirinkti sau patinkantį aksesuarą. Apžiūrėkite įvairių parduotuvių, pavyzdžiui, Fashion Zone, asortimentą, ir raskite sau mielą apyrankę. Nežinote, kaip išsirinkti? Štai keli pasiūlymai:

    • Draugystės apyrankės, kurios atspindi charakterio bruožus. Ar žinojote, kad tam tikros spalvos gali reikšti tam tikrus charakterio bruožus? Rožinė yra asocijuojama su kilnumu, raudona – sąžiningumu, oranžinė – energija, žalia – atsakomybe, geltona – pozityvumu, mėlyna – ištikimybe, juoda – stiprybe;
    • Draugystės apyrankės, kurios puoštos asmeniškais simboliais. O gal jums patiktų draugystės apyrankė, kuri puošta individualią reikšmę turinčiais karoliukais arba raižiniais? Taip sukursite individualią reikšmę turintį aksesuarą, kuris turi ypatingą aurą;
    • Prabangios draugystės apyrankės. Norite šiek tiek prabangos ir įmantrumo? Rinkitės auksines, sidabrines arba kitas prabangias apyrankes. Jos kartu bus ir puošnus aksesuaras, ir draugystės simbolis.

    Taip pat labai svarbu išsirinkti apyrankę, kuri tiktų jūsų riešui. Jeigu apyrankė yra reguliuojamo dydžio, jums nieko daryti nereikia. Bet jeigu ji yra su gumyte, turėtumėte išmatuoti savo riešą. Kaip tai padaryti? Paimkite metrą ir tvirtai apsukite aplink riešą ties kauliukais. Papildomos vietos palikti nereikia – gumytė vis tiek šiek tiek išsitemps, tam aksesuaras jums nespaus riešo.